Karboxyterapie

Ke zpevnění a vyhlazení kůže se používá metody tzv. karboxyterapie (metoda se užívá pro tzv. reflexní terapii v rehabilitačním lékařství od roku 1932).

Aplikace přesně definovaného množství oxidu uhličitého do kůže či podkoží spouští celou řadu metabolických dějů, jejichž výsledkem je v estetické dermatologii omlazení kůže, vypnutí ochablé kůže např. po porodu, léčba celulitidy, pomoc při redukci nadměrných tukových zásob, zlepšení stavu jizev a strií.
V klasické dermatologii se využívá k urychlení hojení ran, léčbě vypadávání vlasů a jako alternativa léčby lupénky. Velmi šetrná aplikace medicinálního plynu je v našem centru zajištěna díky speciálně pro tuto metodu vyvinutému přístroji. Při ošetření aplikujeme velmi tenkou jehličkou tělu vlastní plyn (medicinální oxid uhličitý). Ten způsobí změny v místě aplikace – zlepšení prokrvení, zlepšení využívání kyslíku tkáněmi, novotvorbu kolagenu, v tukové tkáni dochází k aktivaci normálně špatně odbouratelných tukových zásob. 

Plyn se během několika minut odplaví krví (je rozpustný) do plic a přirozenou cestou se vydýchává. Metoda je velmi bezpečná, samo ošetření zabere 20 – 30 minut (za tuto dobu lze ošetřit kompletně hýždě i stehna). I přes injekční aplikaci plynu je bolestivost díky použité technologii minimální. Bezprostředně po ošetření může klient provozovat běžné činnosti, na které je zvyklý.

Doporučujeme cyklus 8 ošetření (optimálně 2× – 3× týdně). Efekt metody může být při správné životosprávě klientky a pravidelném cvičení dlouhodobý. Pokud klientka necvičí ani nedrží dietu, pak je efekt většinou na cca. 6 měsíců. V těchto případech není problém ošetření zopakovat, eventuálně můžeme nabídnout „udržovací“ ošetření 1× za měsíc.

Domluvte si svůj termín návštěvy

Zavolejte nám na telefonní číslo +420 515 264 741 nebo +420 603 779 005
a domluvte si osobní schůzku.